Skyworth 32TB2100
Rs.12,921.83
Thomson 32HD2S13
Rs.13,523.05
Model No 32TB2100 32HD2S13
TV Type LED TV LED TV
Screen Size 32 Inch (80 cm) 32 Inch (80 cm)
Resolution 1366 x 768 1366 x 768
Aspect Ratio 16:9 16:9
Motion Rate 60 Hz 60 Hz
Viewing Angle 178°/178° 178°/178°
USB
USB Version : 2.0
Supported Audio Formats : MP3, WMA, WAV
Supported Video Formats : MPG, MPEG, DAT, VOB, MKV, MP4, MOV, FLV, 3GP
Supported Picture Formats : JPG, JPEG, BMP, PNG
USB Version : 2.0
Supported Audio Formats : AAC, MP3, WAV, WMA
Supported Video Formats : AVI, MKV, VP9, HEVC ( H.265 ), AV1
Supported Picture Formats : JPEG, BMP, GIF, PNG
Video
BackLight : HD LED
Response Time : 9 ms
Dynamic Contrast : 1200:1
Brightness : 200 Nits
Backlight : HD Direct LED
Adaptive Deinterlacing : Yes
Dynamic Noise Reduction : Yes
Picture Processing : 3D
Colour Bit Depth : 8 Bits, 16 Million
CPU : MSD3663LSA-SW
Audio
Audio Output Power ( RMS ) : 2 X 6 W
Dolby Audio : Yes
Speaker Type : Non-Detachable ( Down )
Output Power ( RMS ) : 16 W
AV Stereo : Yes
Dolby Audio : Yes
Dolby Digital 2.0 : Yes
Equalizer, Balance : Yes
Connectivity Options
HDMI 1.4 : 2
USB 2.0 : 1
Line Out 3.5 mm : Yes
RF Input : 75ohms Coaxial : Yes
Composite Input 3.5 mm : Yes
Updating Interface : USB
SPDIF Output : Coaxial
HDMI 1.4 : 3
USB 2.0 : 2
CI+ : Yes
AV IN : Yes
HDMI CEC : Yes
HDMI ARC : Yes
HEVC / H.265 : Yes
Sat: DiSEqC 1.1 : Yes
Headphones : Yes
DVB-T/T2/C/S/S2 : Yes
Unicable / SatCR Compliant ( SCD ) : Yes
S / PDIF ( Coaxial / Optical ) : 1 X Optical
Other Features
EPG : Yes
Subtitle : Yes
Child Lock : Yes
Sleep Timer : Yes
CEC Function : Yes
OSD Language : English
DTV Receiving System : Digital DVB-T2
Design : Frameless Design
Color : Black
Stand / Feet : Side Feet
Warranty : Full 3 Year Manufacture's Warranty On All Products
General Details
Power Supply ( Voltage, Hz ) : AC 100-240V~ 50/60Hz
Power Consumption : 60 W
Power Consumption Standby Mode : <0.5 W
Net Weight : 3.58 Kg
Gross Weight : 5.3 Kg
Power Supply : AC 110 - 240 V 50 / 60Hz
Power Consumption : 56 W
Energy Class ( SDR ) : E
Energy Class ( HDR ) : E
Weight Without Carton : 5 Kg
VESA Wall Mount Compatible : 100 mm X 100 mm