Samsung UE50DU8070UXXU
Rs.38,024.67
Model No QZ50UIT-R UE50DU8070UXXU
Aspect Ratio 16:9 16:9
Motion Rate 60 Hz 50 Hz
Audio
Audio Output ( RMS ) : 20 W
Sound Output ( RMS ) : 20 W
HDMI Audio Return Channel : eARC, ARC
HDMI ( High Frame Rate ) : 4K 60Hz ( For HDMI 1 / 2 / 3 )
RF In ( Terrestrial, Cable Input ) : 1 / 1 ( Common Use For Terrestrial ) / 1
Slim Type : Slim Look
Stand Type : Float Lift
Front Color : Black
Stand Color : Black
TV Key Support : Yes
Digital Broadcasting : DVB-T2CS2
General Details
Power Requirements : AC 100 - 240 V, 50/60 Hz
Power Consumption : 130 W
Power Consumption Standby : 0.5 W
Weight Without Stand : 8.3 Kg
Weight With Stand : 9.3 Kg
Power Supply : AC 220-240V~ 50/60Hz
Power Consumption Max : 140 W
Power Consumption Typical : 70.0 W
Yearly Power Consumption ( EU Standard ) : 97 kWh
Power Consumption Standby : 0.50 W
Weight Without Stand : 11.5 Kg
Weight With Stand : 11.80 Kg
Weight Of Package Carton : 14.80 Kg
VESA Spec : 200 mm X 200 mm