Blaupunkt 32CSA7101
Rs.9,999.00
Westinghouse WH32HX41
Rs.10,399.00
Model No 32CSA7101 WH32HX41
TV Type Android TV Android TV
Screen Size 32 Inch (80 cm) 32 Inch (80 cm)
Resolution 1366 x 768 1366 x 768
Aspect Ratio 16:9 16:9
Motion Rate 60 Hz 60 Hz
Viewing Angle 178°/178° 178°/178°
USB
USB Version : 2.0
Supported Audio Formats : MP3, MPEG1, MPEG2, MPEG2.5, AAC, HEAAC, ASF, WMA
Supported Video Formats : MP4, MPEG, MPG, MKV, AVI, FLV, ASF
Supported Picture Formats : JPEG, PNG, BMP, MPO, GIF
USB Version : 3.0
Supported Audio Formats : MP3, WMA
Supported Video Formats : AVI, MPEG
Supported Picture Formats : GIF, JPEG
Video
Backlight : Direct LED
Panel Type : IPS
Analog TV Reception : PAL
Brightness : 400 Nits
Contrast Ratio : 5000:1 ( Dynamic )
Backlight : 2K HD LED
HDR : Yes
HDR10+ : Yes
Display Type : ‎A+
Super Contrast : Yes
Wide Color Gamut : Yes
Image Contrast Ratio : ‎4000:1
Peak Brightness : 500 Nits
Response Time : 8 Milliseconds
Image Brightness : High Brightness
Audio
Audio Power Output : 40 W
Number Of Speakers : 2
Speaker Type : Box Speaker
Sound Output ( RMS ) : 36 W
DTS Trusurround : Yes
Dolby Digital Plus : Yes
Connectivity Options
HDMI : 3 Side
USB : 2 Side
Ethernet / LAN / RJ45 : Yes
Bluetooth : Yes
RF Connectivity Input : Yes
RF Connectivity Output : Yes
Built In Wi-Fi : Yes
WI-FI Type : 2.4 Ghz
HDMI : 3
USB 3.0 : 2
CEC : Yes
ARC : Yes
AV IN : Yes
Optical : Yes
ANTENNA IN : Yes
Bluetooth 5.0 : Yes
Ethernet / LAN : Yes
Chromecast Built-In : Yes
Wi-Fi : 2.4GHz + 5GHz Dual Band WiFi
Smart TV Features
Operating System : Android
CPU : ARM Cortex-A53
GPU : Mali-450 GPU
RAM : 1GB
ROM : 8 GB
Smart TV : Yes
Supported App – Youtube : Yes
Supported App – Prime Video : Yes
Supported App – Disney + Hotstar : Yes
Operating System Present : Yes
Chromecast And Airplay : Yes
Screen Mirroring : Yes
Clocking Speed : 60 Hz
App Store Type : Google
System Languages : English
Supported Devices for Casting : Mobile, Laptop, PC
Supported Mobile Operating System : Android, iOS, Windows, Blackberry
Operating System : Android 11 TV
CPU : Quad Core
GPU : Mali
RAM : 1 GB
ROM : 8 GB
Airplay : Yes
Google Duo : Yes
Google Play : Yes
With Voice Assitant : Yes
Google Play Games : Yes
Google Play Movies & TV : Yes
Built-in Google Assistant : Yes
Supported Application : Netflix, Sony Liv, Disney+ Hotstar, Zee5, Youtube
Other Features
Design : Bezel-Less Design
Color : Black
Clock : Yes
Auto Power Off : Yes
Sleep Timer : Yes
On / Off Timer : Yes
Internet Access : Yes
LED Backlit Buttons : Yes
Stand Type : Table Top
Warranty : 1 Year Warranty On Product
Design : Bezel-Less Design
Game Mode : Yes
Smart Ergonomic Remote : Yes
Remote With Voice Assistant : Yes
Tuner Technology : DVB-T
General Details
Power Supply : AC 100 – 240 V, 50/60 Hz
Power Consumption : NA
Power Consumption Standby : 0.5 W
Weight With Stand : 4.5 Kg
Power Requirements : AC 100V-240V 50/60Hz
Power Consumption : 30 W